Як перевірити дійсність апостилю та не стати жертвою шахраїв

дійсність апостилюВідповідно до Гаазької конвенції 1961 року, до якої Україна приєдналася в 2003 році, офіційні документи підлягають легалізації в державі, де їх видали. Надалі ці документи визнаються на території всіх країн – учасниць Гаазької конвенції. Для підтвердження справжності документів використовується апостиль – спеціальна форма з певними атрибутами.

Особливості проставлення апостилю різними державними інстанціями

З листопада 2015 року в Україні впроваджено сервіс Електронний апостиль. Для легалізації документів не просто проставляється штамп із певними реквізитами. Дані про кожен проставлений апостиль заносять до спеціальних електронних реєстрів Міністерства юстиції, Міністерства освіти тощо.

Справжність документів, оформлених подібним чином, надалі може бути перевірена в країні використання. Йдеться про уніфікацію процедури легалізації документів відповідно до європейських законодавчих норм. Громадянам України надається можливість перевірити дійсність апостилю за допомогою відповідних онлайн-сервісів міністерств. Для цього у форму на сайті міністерства вводиться номер апостилю і дата видачі.

Шахрайські схеми з апостилем

Зчаста для проставлення апостилю на документи із судових органів, РАЦСу, про освіту громадяни України звертаються до посередників, зокрема – у бюро перекладів. На жаль, не всі посередники виконують свою роботу сумлінно.

Щоб убезпечити себе від шахраїв, слід звертатися в перевірені компанії. Перед повною оплатою послуг бажано попросити надіслати скан апостилю та перевірити його дійсність на відповідних сервісах українських міністерств. Якщо ви виїдете за кордон із підробленим апостилем, буде складно виправити ситуацію.

Звертайтеся по допомогу до фахівців Ком’юнік Компані!

Чесність і якість послуг гарантовано!